1. kolo MUŽI B: Čechie Zastávka B - Sokol Mělčany 3:0 (1:0)

1. kolo III. třída sk.B okresu Brno-venkov

Čechie Zastávka B - Sokol Mělčany 3:0 (1:0)

Branky: 31. + 71. minuta Škula, 89. Kříž

Procházka, Sláma Jan (74. Venclovský)

Ševčík, Hampl David, Švarc

Ambrož (86. Kříž), Škula

Komentář trenéra Petra Smištíka:

V prvním mistrovském zápase Čechie nastoupila v neúplné sestavě. Chyběli Kincl, Hovězák, Vrba, Ustohal - dovolená, Martin Sláma - rodinné důvody, Zdeněk Sláma + David Chačatrjan - zranění, Prokeš - ukončení aktivní činnosti. Mužstvo se semklo, bojovalo a taky ukázalo fotbalovou kvalitu. Začátek utkání byl v režii hostů, kteří nás přehrávali a nakopávanými míči si vytvářeli tlak a střelecké příležitosti. Od 20. minuty jsme hru vyrovnali, nepřistoupili na nakopávanou hostů a přízemními kombinacemi jsme se prosazovali do šancí. Po jedné z nich centroval Hampl David do pokutového území hostů, Ambrož míč přistrčil Škulovi a ten střelou z dvaceti metrů vymetl levou šibenici branky hostů - 1:0. Do konce poločasu byla hra vyrovnaná, šance byly na obou stranách, avšak gól už nepadl. Do druhé půle nastoupili hosté z Mělčan jako vyměnění. Přitvrdili hru a jejich vysocí, důrazní hráči se chtěli prosadit do našeho pokutového území. Naše obrana však pracovala pěkně, do vyložené šance soupeře nepustila, a co propadlo posbíral spolehlivý Prečan. Čechie dál hrála po zemi, předváděla kombinační hru a v 70. minutě po akci Kovaříka s Hamplem opět udeřil střelou z hranice pokutového území Škula - 2:0. Hosté nerezignovali, dál se snažili dobývat naši branku, ale tím nám dávali šance k brejkovým situacím. V 88. minutě jsme jednu z nich využili a po fantastické přihrávce Matějky výsledek pečetil střídající Kříž - 3:0. V neúplné sestavě hrající Čechie svou bojovností a střeleckou potencí Škuly urvala v novém ročníku první tři body.